Benny Urquidez ur. w 1952 r. pochodzi z rodziny pełnej sportowych tradycji. Ojciec był bokserem a matka zapaśniczką. Jego pierwszym instruktorem był jego brat Arnold. W późniejszym czasie trenował pod okiem takich mistrzów jak Ed Parker, Tak Kubota, Billy Ryuisaki i Clarence Akuda. Już wieku 5 lat Benny zaczął startować na zawodach bokserskich. Niemal od razu stał się wielką sensacją, Mając zaledwie 14 lat (4 lata przed oficjalnym wiekiem ) zdobył pierwszy czarny pas. Obecnie ma ich 9 (judo, kempo, shotokan, taekwondo, lima lama, white crane kung fu, jujutsu, aikido, i karate). Benny już jako młody chłopiec walczył z przeciwnikami dwa razy większym i starszymi od siebie. Na początku swej kariery podczas zawodów w Nowym Jorku otrzymał od swych fanów przezwisko „The Jet”-Odrzutowiec.

Będąc wprost niezmordowanym zawodnikiem nieprzerwanie odnosił zwycięstwa we wszystkich turniejach. W 1974 roku startował w drużynie Eda Parkera w USA. Kiedy w tym samym roku powstało zawodowe karate, Urquidez zrezygnował z zwodów w tradycyjnej formie. Wszedł wtedy w skład Narodowej Ligi Karate (N.L.K) i walczył w drużynie Karate Chucka Norrisa L.A Stars. Odnosząc same sukcesy porzucił walkę w drużynie i zaczął indywidualną karierę. Kontynuował walki jednocześnie propagując karate pełnego kontaktu lub jak kto woli Amerykański Kickboxing w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce wyjechał na Hawaje na by wziąć udział w pierwszych na świecie, wszechstylowych zawodach bez ograniczeń wagowych. Benny Urquidez przy wzroście 168 cm i z wagą 64 kg pokonał wszystkich swoich oponentów w turnieju.W walce finałowej pokonał prawie dwukrotnie cięższego od siebie Dana Goodsona-zapaśnika z Hawajów.

Do 1977 podróżował po świecie pokonując każdego Mistrza Świata z Japonii i Tajlandii. Zdobył tytuły Mistrza Świata KickBoxingu federacji P.K.A. i W.K.A.

Karierę zawodniczą zakończył w roku 1993 wieku 42 lat pokonując 25 letniego Mistrza świata z Japonii. W sumie posiada 6 Tytułów Mistrz Świata KickBoxingu w 5 kategoriach wagowych. Był niepokonany przez 27 lat aż do zakończenia kariery, najdłużej w całej historii sportu: 63 wygrane walki, 57 przez K.O, ponad 200 stoczonych pojedynków amatorskich – wszystkie wygrane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Organizator

backfist

Backfist - Private Fight School
+48 602 745 495
www.kick-boxing.czest.pl

Partnerzy

kesmet mariok

Partnerzy medialni

antyradio fighttube